Menüler

TOPLULAŞTIRMA KARARI İLANI

01.03.2019
Şanlıurfa GAP 10. Kısım Arazi Toplulaştırma ve TIGH Projesi kapsamında yürütülen Diyarbakır İli Kayapınar İlçesi Kaldırım Kırsal Mahallesi ve Şanlıurfa İli Siverek İlçesi Avurtepe, Çağdaş, Çatlı, Çavulu, Damlıca, Dönemeç, Erkonağı, Gedik, Gerçek, Karabahçe, Karpuzlu, Keçikıran, Ortanca, Salur, Taşhan, Ülkülü ve Yoğunca Kırsal Mahallelerinde 30 gün süre ile Toplulaştırma Kararı ilanına çıkılmıştır.

            Şanlıurfa GAP 10. Kısım Arazi Toplulaştırma ve TIGH  Projesi kapsamında yürütülen Diyarbakır İli Kayapınar İlçesi Kaldırım Kırsal Mahallesi ve Şanlıurfa İli Siverek İlçesi Avurtepe, Çağdaş, Çatlı, Çavulu, Damlıca, Dönemeç, Erkonağı, Gedik, Gerçek, Karabahçe, Karpuzlu, Keçikıran, Ortanca, Salur, Taşhan, Ülkülü ve Yoğunca Kırsal Mahallelerinde 30 gün süre ile Toplulaştırma Kararı ilanına çıkılmıştır.

Kırsal mahallelerimiz 3083 Sayılı Kanunun 6. ve Uygulama Yönetmeliğinin 20. maddesi doğrultusunda Bölge Müdürlüğümüzün teklifi ve Genel Müdürlüğümüzün 09/02/2019 tarih ve 97681 sayılı Olur'u ile toplulaştırma alanı olarak ilan edilmiştir.
       Toplulaştırma ile ilgili ilanın 30 gün süre ile kırsal mahalle ilan tahtasına asılması kırsal mahallede arazisi bulunan arazi maliklerinden arazi toplulaştırmasını  isteyenlerin 30 gün süre içinde karar belgesini (Muvafakatname) imzalamaları gerektiğinin duyurulması ve duyurunun başlangıç ve bitim tarihlerinin birer tutanak ile tesbiti ile arazi maliklerince imzalanan Muvafakatnameler ile tutanakların Bölge Müdürlüğümüze teslimi gerekmektedir.